Toeristische info

Share/Save/Bookmark

Toeristische info van Frankrijk

Elzas: la Route des vins

Slenteren op een wandelpad door de wijngaarden, een middeleeuws stadje bezoeken, proeven van een stuk munsterkaas op een vakantieboerderij en vooral volop proeven van een 'Gewurtztraminer' in een gezellige wijnkelder…. dat is een tocht langs de 'Route des Vins' in de Elzas.
In het romantische heuvellandschap van de Vogezen kronkelt die Wijnroute, over een afstand van 170 km, van noord naar zuid.
Op haar weg liggen verschillende wijnpaden (er meer dan 20 wandelroutes bewegwijzerd) , ‘winstubs’ en degustatiekelders, waar je niet alleen koelte maar ook een warm onthaal vindt.
De goed bewegwijzerde route start in Marlenheim (nabij Strasbourg) en eindigt in Thann (in de buurt van Mulhouse).
Onderweg passeer je een zestigtal dorpen en gehuchten. Allemaal stralen ze een aparte charme uit, maar natuurlijk zijn er een aantal uitschieters bij.

Het kasteel van Haut-Koenigsbourg

Vlakbij Sélestat is de topattractie van de streek gelegen. Parkeer je wagen langs de weg en begin aan de klim naar het kasteel.
Eens je boven bent is het uitzicht er prachtig. Ook een bezoek aan het interieur is meer dan de moeite waard.

Internet

Toerisme Elzas: www.tourism-alsace.com

Route des vins:
www.alsace-route-des-vins.com en www.visit-alsace.com/winstub/vins_fr_road.html

Elzasser-wijnen: www.vinsalsace.com

Cigoland: www.cigoland.fr

Ook in het Duitse Rijn-Moezelgebied loopt er een Wijnroute.

(Foto's op deze pagina: Tourisme Alsace)