Dagwandeling 'Gent helemaal anders'
VOORAF: dit is een begeleide wandeling met de bedoeling om in Gent interessante bezienswaardigheden (natuur + cultuur) te ontdekken.
Extra info vind je door te klikken op de link verbonden aan de onderstreepte woorden.
We starten aan de Watersportbaan en maken - in wijzerzin - een wandeltour rond Gent. De afstand bedraagt een 20-tal km: je bent dus een ganse dag onderweg om te kunnen genieten van al dat moois. Mochten die 20 km te veel zijn voor jou, dan bestaat de mogelijkheid om het parcours op diverse plaatsen - weliswaar op eigen houtje - in te korten.
Wat krijg je te zien en te beleven?
- de Leie, de Lieve, de Schelde, de Coupure, de Ketelvaart, de Visserijvaart, de Reep met Portus Ganda, de Franse Vaart: allemaal tezamen niet "het Venetië van het Noorden", maar het komt wel al aardig in de buurt ...
- het sport- en recreatiepark de Blaarmeersen en het stedelijk natuurreservaat de Bourgoyen-Ossemeersen: twee groene zones aan de rand van Gent
- het eiland Malem en het Elisabeth Begijnhof : twee plaatsen met aandacht voor stilte
- het Gravensteen als toeristische topper van Gent
- het Keizerspark en de vroegere dierentuin van Gent: twee groene omgevingen ten zuiden van Gent.
Zoals je merkt, een mixte van natuur en cultuur en dan hebben we lang niet alles opgesomd. Aan jou om te (her)ontdekken wat de parels zijn van Gent.
Bekijk ook onze nieuwsbrief: https://sway.cloud.microsoft/9qWA668wQRsSuvr3?ref=Link
Schrijf zo spoedig mogelijk in zodat we ons kunnen organiseren om je zo goed mogelijk te kunnen verwelkomen.
Praktische info
Wanneer? zaterdag 5 juli 2025
Vertrekplaats : openbare parking Yachtdreef 2, 9000 Gent aan de voet van het Restaurant Ponton. Ook gemakkelijk te bereiken met De Lijn vanuit het station Gent Sint-Pieters via de buslijnen 9a, 9b en 19 die alle een halte hebben aan de Europabrug nabij de startplaats. Liever te voet vanuit het station Gent Sint-Pieters? Ongeveer 1 km stappen.
Parkeren op de openbare parking: 3,5 euro voor de ganse dag (via betaalautomaat).
Incheck: vanaf 09:30 u.
Vertrek van de wandeling: 10:00 u.
Duurtijd van de wandeling: 5 à 6 u.
Wandelafstand: 20,5 km op een rustige manier. De wandeling gebeurt onder begeleiding.
Middagmaal: picknick (inclusief drank) zelf meebrengen.
HOE INSCHRIJVEN ?
a. je bent abonnee op de nieuwsbrieven van Wandelclub Pasar regio Gent: uitsluitend door betaling op rekeningnummer BE88 8904 3425 0641 met gebruik van jouw persoonlijk ID-nummer van de Wandelclub (ENKEL te gebruiken als GESTRUCTUREERDE MEDEDELING) bestaande uit 000/0000/_ _ _ _ _ met afzonderlijke betaling per inschrijver.
b. je bent geen abonnee op de nieuwsbrieven van Wandelclub Pasar regio Gent: je beschikt dus niet over voormeld "persoonlijk ID-nummer". Je bent zijn zeer welkom mits afzonderlijke betaling (= inschrijving) per deelnemer en de melding van NAAM + VOORNAAM + TELEFOONNUMMER in de rubriek "mededeling" van de betaling.
Betaling = inschrijving: ten laatste op woensdag 2 juli 2025.
Annulatie inschrijving: mogelijk tot en met woensdag 2 juli 2025.
OPGELET: het aantal deelnemers kan beperkt worden. In dat geval is de volgorde van inschrijven bepalend.