Den Bell en het andere Zuid
De gebouwen van Bell Telephone Manufacturing Company, later Alcatel Bell, dateren uit de late 19e eeuw. De toren werd in 1954 toegevoegd. Er zijn kantoren, vergaderruimtes en een panoramazaal op de 12e verdieping. Iedereen kent toch de iconische traphal?
Sinds 2006 is het eigendom van de stad Antwerpen. Het werd grondig gerenoveerd en is nu een werkplek voor meer dan 2000 mensen.
De buurt, ten oosten van de Amerikalei, heeft een facelift gekregen. De vele industrieën en ambachten uit de 19e eeuw zijn verdwenen; de panden, na herbestemming, zijn echte pareltjes geworden. Tijd om dit alles te ontdekken!
- Uitstappen en vakanties
- Erfgoed
Praktische info
Bell toren
Francis Wellesplein 1
2000 Antwerpen
België
Er zijn 2 groepen gereserveerd. De eerste groep komt samen om 9.50 u en de tweede groep om 13.50 u. Gelieve bij inschrijving te vermelden met welke groep je wil deelnemen.
Openbaar vervoer: tram 1; halte ‘Bres’ is rechtover de toren.