
Dag van de Trage Weg - wandeltochten te Boekhoute - 8,5 / 10,5 km
Op de Dag van de Trage Weg verkennen we de rustigste en mooiste plekjes van Boekhoute (Assenede). Het is de ideale gelegenheid om te vertoeven op bekende paden en om minder bekende paden te ontdekken.
Je kan kiezen voor een wandeling van 8,5 km of een tocht van 10,5 km. Beide tochten worden begeleid door vrijwilligers van Pasar. We vertrekken om 14.00 uur stipt aan café 't Spoor.
Na de aanvangsfase over een grensdijk, passeren we maar liefst twee Baileybruggen over het Leopoldkanaal, waaronder de Notelaarsbrug en de Oosterputbrug. Deze bruggen zijn van het type Baileybrug, een militaire vakwerkbrug die in de Tweede Wereldoorlog ontwikkeld is en gebruikt werd voor snelle constructie en demontage.
Aan het Isabellagemaal en kunstwerk 'Elektrische Draad' splitsen onze wegen. De kleine tocht verloopt via Haven met haar vele dijkhuisjes en de trage weg bezuiden het Leopoldkanaal. De uitbreiding brengt ons naar het Olmendijkje met de laatste Boekhoutse haven en Italiaanse Tobroekbunker. Via de reconstructie van Dodendraad met smokkeltunnel komen we aan de idyllisch omgeving van de Zwartesluisbeek, waar we aanpikken op het korte traject.
De kort tocht eindigt omstreeks 16u20 en de lange tocht omstreeks 16u45.
Schrijf bij voorkeur in via de website! Dan verlies je minder tijd bij de start.
Veel wandelplezier en geniet van de natuur !
Praktische info
Café 't Spoor
Schare 12
9961 Boekhoute (Assenede)
België
Op het traject van 10,5 km worden geen honden toegelaten. Zij kunnen wel mee op het korte traject.
Zorg voor stevig schoeisel, want we stappen door graszones en die kunnen er drassig bij liggen.
Schrijf je bij voorkeur in via de website! Zo verlies je minder tijd bij aanvang van de wandeling en het maakt het eenvoudiger voor de organisatoren. Je hoeft je dan enkel nog aan te melden op de dag zelf.
Inschrijven voor deze activiteit
Pasar Plus - Meetjesland
Trage Wegen vzw