
La Meuse à velo (Fr) Fietsdriedaagse langs de Maas in Frankrijk.
Met Pasen gaan we de fietspaden langs de Maas in Frankrijk verkennen. Vanuit Monthermé fietsen we in de streek tussen Givet en Charleville-Mézières.
De fietspaden zijn verhard en quasi plat. We bezoeken dorpjes en steden met de fiets en genieten van het berglandschap en van het culturele en culinaire aanbod van de streek.
Met Pasen 2018 gaan we de Franse Maas verkennen. Deze fietsroute volgt de oevers van de Maas. Ze start bij de bron in de Franse Vogezen op het plateau van Langres en voert via België naar Nederland. Van bron tot monding is de Maasfietsroute zo’n 1000 km lang. Deze mooie, afwisselende route bied je een gevarieerd landschap met knusse stadjes en Maasdorpjes aan beide oevers. Maar ook cultuurhistorisch en culinair is er van begin tot eind genoeg te genieten.
http://maasfietsroute.eu/?_ga=2.154505848.1512549117.1519726255-1879845413.1519726255
Wij beperken ons voor deze 3-daagse tot het stuk tussen Givet en Charleville-Mézières.
We verblijven in Monthermé op de motorhomeparking in de jachthaven. 3 overnachtingen, water, electriciteit, toeristenbelasting inbegrepen/douches aan 1 €
We fietsen 3 dagen over verharde en (bijna altijd) vlakke fietspaden langs de Maas en de Semois.
Elke dag 40 à 70 km.
Zaterdag trekken we naar het zuiden tot Charleville-Mézières ongeveer 50 km met bezoek aan de stad gesticht door Charles de Gonzague. In 1606 liet hij een symmetrisch stadsplan uittekenen waarvan het Hertogelijk Plein naar Italiaans-Frans model aangelegd is. Je krijgt helemaal het gevoel op de Place des Vosges in Parijs te vertoeven. Charleville is ook de geboortestad van de Franse dichter Arthur Rimbaud. Mézières met zijn versterkt kasteel heeft dan weer een heel andere geschiedenis te vertellen.
http://www.charleville-tourisme.com/decouvrir/charleville-mezieres/charleville-la-ville-revee
Avondmaal in het restaurant 'Les Boucles de Meuse' Logis de France in Monthermé
http://www.lesbouclesdemeuse.ne…
voorgerecht * Terrine de Lapin aux Pruneaux et sa confiture d'oignons
* Saumon fumé maison et sa crème au citron vert
hoofdgerecht * Dos de cabillaud au coulis de poivrons et petits légumes
* Escalope de volaille à l'Ardennaise et au Maroilles
dessert * Tartelette aux pommes avec sa boule de glace à la vanille
* Crème brûlée à l'orange
aperitief, 1/4 l wijn per persoon & koffie inbegrepen
Zondag rijden we noordwaarts langs de sierlijke bochten van de Maas naar Revin, Fumay en Haybes ongeveer 68 km.
Maandag volgen we de oevers van de Semois tot Les Hautes Rivières.
40 km heen en terug of fiets je liever tot de Belgische grens?
- Kamperen
- Natuur
- Cultuur
Praktische info
Prijs voor 1 camper op basis van 2 personen = 160 € € niet-leden 180 €
1 camper op basis van 1 persoon = 120 € niet-leden 140 €
overschrijving op BE29 9796 3288 2464 van Rita Naessens
Plaatsen beperkt. Inschrijven vóór 20 maart 2018.