Wandeling door de Koekenstad met halte in huisbrouwerij 't Pakhuis

Deze activiteit is voorbij
2 minuten leestijd

Je trekt, samen met ons, een halve dag naar de "Koekenstad" Antwerpen. Koekenstad vanwege de toenmalige vele koeken- en chocoladefabrieken zoals De Beukelaer, Parein, Meurisse, Biscuiterie Cordemans, Martougin, Vanova en Cargill. Rond 1885 startte De Beukelaer de productie van koekjes. De geur van deze industriële bakkerij vlakbij het Centraal Station was voor de treinreizigers een aangename kennismaking met de Koekenstad.

Je maakt kennis met een groot gedeelte van het stadsgebied tussen de Schelde en de Leien. Je komt voorbij verschillende musea en een evenredig aantal monumenten die het verhaal van Antwerpen vertellen. je wandelt door de belangrijkste winkelassen, het oude stadscentrum, de Scheldekaaien, over de Gedempte Zuiderdokken en door het trendy Zuid. Het is natuurlijk niet de bedoeling dit alles te bezoeken, het is enkel een kennismaking met het grote aanbod. Je zal ervaren dat alle musea en bezienswaardigheden op wandelafstand liggen.

De totale afstand bedraagt ongeveer 9,5 km maar wordt onderbroken met een bezoek aan de huisbrouwerij 't Pakhuis. Het is één van die brouwerijen waar nog op de authentieke wijze bier wordt gebrouwen. Dat wil zeggen met louter natuurlijke grondstoffen, zonder filtrage en zonder pasteurisatie. Hier kan je kennis maken met het Antwerps blond, Antwerps bruin, den Bangelijke, den Zwarte Sinjoor en/of het Stalen Ros. In ongeveer een uur wordt er verteld over het brouwproces, de huisgebrouwen bieren en anekdotes over bier. Oftewel alles over BIER! En natuurlijk worden ondertussen de 3 huisgebrouwen bieren geproefd!

  • Uitstappen en vakanties
  • Cultuur

Praktische info

Deze activiteit is voorbij.
locatie
beginuur
12h30
aantal deelnemers
10-999
leden: €15.00 niet-leden: €15.00
nuttige informatie voor deelnemers

Iedereen is van harte welkom, lid of geen lid. Deelname kost dan ook voor iedereen 15 € maar enkel de leden van Pasar Nationaal zijn verzekerd. Verder is in de prijs inbegrepen : treinticket van Sint-Katelijne-Waver naar Antwerpen Centraal (Heen en Terug) - Bezoek met gids aan Huisbrouwerij 't Pakhuis - Proeverij van 3 huisgebrouwen bieren. Kom je van elders of met eigen middelen naar Antwerpen, dan betaal je 11 € pp.

Inschrijven is verplicht vóór maandag 04 februari via mail naar PasarSKW@gmail.com en door overschrijving op rekening PasarSKW BE32 7885 3279 7902 met vermelding van Pakhuis - naam en aantal deelnemers.

deel Activiteit

Word lid voor 39€

Op zoek naar kwalitatieve invulling van je vrije tijd?

Word lid van Pasar en ontdek een wereld vol boeiende activiteiten, inspirerende reizen en gezellige samenkomsten. Met Pasar geniet je van een gevarieerd aanbod aan uitstappen en evenementen, afgestemd op jouw interesses en wensen. Sluit je aan bij onze warme community en beleef onvergetelijke momenten samen met andere enthousiaste leden.

Ga voor de Pasar-pas!

lees meer