‘Leden geven aan dat ze onze vrijwilligers echt missen’

3 minuten leestijd

Johan Vyverman voelt zich als een vis in het Scheldewater als voorzitter van de Raad van Bestuur van Pasar. Niet alleen de visie van Pasar op vrije tijd vindt hij uniek, ook zijn eigen invulling ervan heeft een origineel kantje.

actua
  • Uitstappen en vakanties

Welke visie over vrije tijd wil Pasar vandaag neerzetten?

Johan Vyverman: ‘Pasar heeft een heel eigen “droom” over vrije tijd. Het gaat erom dat we vrije tijd op een onthaaste manier beleven. Een gevarieerd aanbod creëren, zonder tijdsdruk. Verbinding tussen mensen vinden wij heel waardevol. Duurzaamheid dragen we ook hoog in het vaandel. Kwaliteit moet bovendien betaalbaar zijn, het aanbod geldt voor iedereen en niet voor de happy few. Aan die droom willen we meer onderbouw geven, want daar is nog relatief weinig onderzoek naar gebeurd. Pasar wil een kader scheppen waarbinnen vrijwilligers meer dan welkom zijn om creatief en sociaal aan de slag te gaan, inspelend op de noden van dat moment.’

Vind je die waarden ook terug in het magazine?

‘Zeker. Wat mij het meeste charmeert in het magazine, is het gevoel dat het geschreven is door echte mensen met authentieke ervaringen. Daardoor ervaar ik maandelijks een probleem: ik wil enerzijds de reisreportages uitscheuren, maar de tentoonstellingen mogen er nog niet uit en de wandelingen hebben een klassement nodig, … Maar ik kan het boekje toch niet opsnijden, daarvoor is het te mooi! Dus misschien hebben we nog wat werk om al die informatie digitaal te ontsluiten.’

Welke rol spelen vrijwilligers?

‘Ze organiseren ten eerste een aanbod dat met waardevolle vrije tijd te maken heeft. En ten tweede is er de ontmoeting. Dat laatste vind ik heel uniek, je vindt dit enkel in verenigingen als Pasar. De commerciële sector kent het gegeven dat mensen zich verenigen in een groep om die vrije tijd te beleven niet. Je kan gerust een boek kopen met tips en trips, maar de ontmoeting zit daar nooit bij. Die vind je bij ons wel en die betekent duidelijk veel. Onze leden geven aan dat ze nu, in coronatijden, onze vrijwilligers echt missen. We zijn heel aangenaam verrast door de creativiteit die onze vrijwilligers hier spontaan aan de dag legden en leggen, met online momenten bijvoorbeeld. Maar dat écht ontmoeten, dat vervang je niet zomaar.

Wat doe je zelf graag in je vrije tijd?

‘Ik woon in Hamme, de gemeente waar de Durme en de Schelde samenvloeien en de leuze “pak je tijd” pas ik graag toe. Ik verdiep me in een interessant boek tijdens de week of maak een wandeling tijdens het weekend. Rond de Oude Durme is het heerlijk rustig om op verkenning te gaan, alleen of samen met anderen. Maar wat ik het liefst van al doe, is met mijn vrouw er een dagje opuit trekken naar een stad. Daar bezoeken we een tentoonstelling, of we gaan lekker eten, maar vooral gaan we daar samen wat ronddwalen. Meer en meer komen we los van het afvinklijstje: we moeten dit en dat gezien hebben. Dat is gegroeid met de jaren, we laten ons leiden door wat komt en komen zo ook in gesprek met de lokale bevolking. Vroeger was ik een verzamelaar van dingen zien en doen, vandaag is de sfeer opsnuiven en het ontmoeten van mensen belangrijker geworden. En dat kan overal, in binnen- en buitenland; het is een kwestie van ervoor open te staan.’

deel Artikel

Word lid voor 39€

Op zoek naar kwalitatieve invulling van je vrije tijd?

Word lid van Pasar en ontdek een wereld vol boeiende activiteiten, inspirerende reizen en gezellige samenkomsten. Met Pasar geniet je van een gevarieerd aanbod aan uitstappen en evenementen, afgestemd op jouw interesses en wensen. Sluit je aan bij onze warme community en beleef onvergetelijke momenten samen met andere enthousiaste leden.

Ga voor de Pasar-pas!

lees meer