Kampeervoornemens voor 2026
Begin januari nemen we bij Alongtheroad graag even de tijd om terug te kijken én vooruit te denken. Niet alleen naar nieuwe bestemmingen, maar ook naar onze manier van kamperen. Wat liep vlot? Waar kunnen we bijsturen? Voor 2026 formuleren we opnieuw enkele kampeervoornemens. Geen strenge regels, wel inzichten die het kamperen leuker en eenvoudiger maken.
- Kamperen
Kleine camperaanpassingen, groot verschil
Tijdens een kort eindejaarsweekend met de camper deden we iets wat we eigenlijk vaker zouden moeten doen: goed observeren én noteren. Wat stoort ons in ons busje? Wat is onhandig? En welke kleine aanpassingen zouden het leven onderweg net dat tikkeltje makkelijker maken?
Van praktische verbeteringen zoals een extra hangkast of een bijkomend lampje tot details die al langer voor lichte ergernis zorgen, zoals het feit dat de enige lichtschakelaar zich aan de achterdeur bevindt. Geen grote verbouwplannen, wel een duidelijke lijst met haalbare aanpassingen. Ons eerste voornemen voor 2026 is dan ook simpel: die punten één voor één aanpakken, zodat elke trip opnieuw wat vlotter verloopt.
De camper tijdig winterklaar maken
Datzelfde weekend bracht ook een minder leuke ontdekking met zich mee: na de eerste winterkou bleken onze leidingen bevroren. Niet dramatisch, maar wel leerzaam.
De camper winterklaar maken wordt bij ons niet langer op de lange baan geschoven. Voor 2026 willen we onze bus tijdig voorbereiden op koude temperaturen: water aflaten, leidingen beschermen, de gasfles loskoppelen… en vooral niet wachten tot het écht begint te vriezen.
Iets terugdoen voor de natuur
Een voornemen dat dit jaar heel spontaan ontstond, is vaker iets terugdoen voor de natuur. Tijdens een vorige trip ruimden we samen een plekje op waar opvallend veel afval lag. Sindsdien heeft onze dochter Florence een duidelijke missie: “de wereld proper maken”.
En eerlijk? Dat vinden wij een prachtig idee. Vanaf nu nemen we vaker een vuilniszak mee tijdens wandelingen of bij het verkennen van onze kampeerplek. Kleine acties, weinig moeite, maar een groot gebaar voor de natuur. Het voelt gewoon goed om niet alleen te genieten van mooie plekken, maar er ook zorg voor te dragen. Zelfs als dat betekent dat we onderweg even extra moeten stoppen omdat Florence “nog één papiertje ziet liggen”.
Bewust traag kamperen
Tot slot willen we ook in 2026 blijven kiezen voor camperreizen zonder strakke planning. Geen lijstjes om af te vinken en geen grote must-sees. Wel nog meer genieten van het moment, van het kamperen op zich, en sneller de camper nemen voor kortere weekendtrips.
Geen grote veranderingen dus, maar wel enkele mooie voornemens om 2026 goed in te zetten. Kleine ingrepen aan onze camper, een betere voorbereiding op de seizoenen en meer zorg voor de natuur rondom ons. En als we onderweg niet alleen mooie herinneringen, maar ook een iets properdere wereld achterlaten? Dan is ons kampeerjaar nu al geslaagd.